ankara halı yıkama
16
ŞUB
2015

Ankara Halı Yıkama

15 yıldır piyasada son teknoloji makineleri ve tecrübeli ekip çalışanları ile en iyi hizmeti sunan Ankara Halı Yıkama temizlik konusunda nadir firmalar arasında yer alır. Sağlığa uygun yıkama işlemi gerçekleştirilen halıların müşterilere en iyi sonuçlarla teslim edildiği görülmektedir. Ev ve oto yıkama gibi yerlerde yapılan Halı Yıkama işlemleri halınıza zarar verebilir. Servis araçları ile görevli elemanlar tarafından belge karşılığı teslim alınan halılar etiketlenerek fabrikaya getirilir. Yıkama fabrikasına getirilen halılar öncelikle cinsine göre makine halısı, yün ya da kilim olarak ayrılır. Yıkama işlemine geçmeden önce halı içerisindeki tozları ve kalıntıları atmak için toz alma makinesine yerleştirilir ve en az bir saat makinede çırpılır. Tozları alınmış halı ya da kilimler öncelikle yumuşaması için sırt yıkaması yapılır ve sonra ön yüzü yıkanır. Halının cinsine göre fırça makinesi kullanılmalıdır. Halıların fırçalama işlemi bittikten sonra durulama işlemi yapılır, ancak halı iyi durulanmaz ise kuruduktan sonra yüzeye çıkan kirler halının erken kirlenmesine sebep olur. Yıkama ve durulama işlemleri tamamlanan halılar sıkma kazanına yerleştirilir ve sıkma gerçekleştikten sonra halılar poşetlenerek sahiplerine teslim edilir.

Ankara Halı Yıkama Firmaları

El dokuma ve yün halılarda diğerlerinden farklı çift yıkama yöntemi olduğu için teslimat süresi daha uzundur. Genel anlamda 1 gün içerisinde teslim edilen halı yıkamaları sağlıklı olmayabilir. Yıkama süresi makine halılarında maksimum 5 gün, dokuma ve yün halılarda ise bir haftadır. Ankara’da halı yıkama firma sayısı çok olmasına rağmen bu işi fabrika ortamında yapan sayısı azdır. Müşterilerine fabrika ortamında hizmet sağlayan Ankara Halı Yıkama firması hem maliyet hem zaman açısından gerekli tüm olanağı sağlar. Evde halı yıkama işlemleri hem zaman alırken hem de zahmeti açısından zorlu bir iştir. Ayrıca kullanılan temizlik ürünlerinde kaliteyi tam olarak bilmediğimiz zaman hem halılarımıza hem kendimize büyük zararlar verebiliriz.

Ankara Halı Yıkama

Ankara Halı Yıkama

 

Halınızın uzun ömürlü olması açısından düzenli olarak halınıza vakumlama yapılması gerekir. Düzenli yapılan vakumlamalar sayesinde halıdaki ufak kirlerin zaman içinde derine gitmesi ve orada yer edinmesi önlenmiş olur. Halı yıkama konusunda teknolojiyi sürekli takip eden Ankara Halı Yıkama müşterilerine sunacağı hizmette eksiklik olmaması için elinden gelenin iyisini yapmaya özen gösterir. Müşteri sağlığını düşünerek en uygun şekilde kirlerinden arındırılan halılar yıkanırken herhangi zararlı bir kimyasaldan uzak durulmuştur.

Evlerde kullanılan deterjanların sağlığı tehdit edici unsurları bulunurken Halı Yıkama da öncü firmada en iyi kimyasaldan üretilmiş ürünler tercih edilmektedir. Kullanılan ürünler sayesinde halılar uzun bir süre ilk günkü gibi yeni ve parlak gözükecektir. Sağlığınız açısından güvenilir firmalara yılda en az iki kez halıları teslim etmeli, kirlerin oluşturduğu mikrop yuvalarından kurtulma sağlanmalıdır. Özellikle çocuklu ailelerin halı yıkama konusuna gösterdikleri özenin daha hassas olması gerekmektedir.

Ayrıca ankara koltuk yıkama ve ankara perde yıkama hizmeti de vermekteyiz.

About the Author

Leave a Reply

*

captcha *