ankara halı yıkama

Ankara Halı Yıkama Hizmeti

Ankara halı yıkama hizmetlerinde kullandığı temizlik ürünleri ve sanayi tipi makinalarla farkını ortaya koyan firmamız, uzman ve deneyimli personeli ile ev ve işyerinizde kullandığımız tüm halıları dipten uca tertemiz hale getirmektedir. Firmamızın Ankara halı yıkama hizmetleri her bütçe düşünülerek fiyatlandırılmakta, arzu edilen düzeyde derinlemesine halı temizliği için uğraşmanıza gerek bırakmamaktadır. Pratik bir şekilde kapıdan teslim ederek yine kapıdan tertemiz olmuş hale geri alabileceğiniz halılarınız, ilk günkü görünümüne kavuşarak yaşam alanlarınız ve işyerlerinizin şıklığını sürdürmesini sağlayacaktır. Dip bucak özel temizlik ürünleriyle yıkandığı için daha sağlıklı zemin yüzeylerine sahip olmak için de firmamızın profesyonel halı yıkama hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

Ankara halı yıkama Firmamız farklı halı tiplerine göre değişik yıkama işlemleri uygulamakta, bu sayede her halının türüne en uygun şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Yüksek emiş gücüne sahip olan vakum makineleri ile tüm toz, akar, kir ve deri döküntülerinden arındırılan halılar daha sonra özel deterjan karışımlarının uygulandığı suya alınmaktadır. Suda bekletme aşamasında halı şampuanları dışında farklı ithal ürünler de kullanılabilmekte, bu sayede halının en dibindeki pislikler dahi temizlenebilmektedir. Sonraki aşama olan yıkama ise halıların özel tasarlanan halı yıkama makinaları ile temizlenmesidir. Farklı iplik ve ilmek yapılarına göre sınıflandırılan halılara farklı yıkama işlemleri uygulanmakta, bu sayede halıların zarar görmeden temizlenmesi sağlamaktadır. Mikrop öldürücü temizlik ürünlerinin de kullanımı ilke “hijyenik” temizlik sağlanmış olur.

 

Ferah bir koku sağlayan yumuşatıcı uygulama aşaması, yıkama sonrasında halı yüzeyinin yumuşacık bir dokunuş kazanmasını sağlamaktadır. Özel halı yumuşatıcılarının uygulanmasından sonra oldukça önemli olan bir diğer aşama çift taraflı durulamaya geçilir. Her iki tarafı da özenle durulanan halılarda deterjan artığı kalmamasına karşım yumuşaklık ve koku sürmekte ve sonrasında da sıkma ile durulama işlemleri yapılmaktadır. 2 bin devirin üzerinde sanayi tipi makineler sıkma ve durulama ile halının tüm suyunu almakta, bu şekilde havalandırma aşamasına geçilmektedir. Özel makineler ile kurutulan ve havalandırılan halılarda nem kalmadığı için küflenme ya da pis koku gibi bir sorun yaşanmaz. Bu şekilde yıkanan halılar poşetlenerek kapınıza kadar getirilmektedir.