ankara halı yıkama
18
ŞUB
2015

Yerinde Halı Yıkama

Yerinden kalkması ya da kaldırılması mümkün olmayan halıların ev veya işyerlerine gelerek yerinde yıkama işlemine denir. Duvardan duvara olan halıflex ya da halılara, yere sabitlenmiş durumunda ise temizlenmesi işlemlerinde Yerinde Halı Yıkama sistemi uygulanmaktadır. Yerinde halıların yapıştırıcılar aracılığıyla yere sabitlendiği için, yerinden sökülmesi ve tekrar yapıştırılması durumunda artıdan masraflara yol açacaktır. Bu durum kişileri hem maddi açıdan hem de zaman kaybı açısından etkiler. Bu yıkama işleminde öncelikle, güçlü vakum makinesi ile halının tozu alınır. Daha sonra halıların cinsine göre hazırlanmış olan şampuanı halıya yedirerek köpürtülür. Köpürtülen halı, fırçalama makinesiyle fırçalanıp var olan lekeler çıkarılmakta kirlerinden arındırılmaktadır. Sonrasında yüksek devirli vakum makinesi ile vakumlama yapılarak halı üzerindeki şampuan ve köpük alınır. Tamamen durulanana kadar bol su verilerek vakumlama işlemi devam eder. Tam anlamı ile durulandıktan sonra halılar, sıcak hava üfleyici ile halılardaki nem alınmakta aynı gün içerisinde kullanıma hazır hale getirilmektedir.

 Yerinde Halı Yıkama Sistemi

Özellikle toplu kullanım alanlarında kullanılan halılar daha çok kirlenmekte ve günlük yapılan temizlikleri yeterli gelmemektedir. Cami, evler, kuran kursu, hastaneler, işyerleri ve otel gibi yerler Yerinde Halı Yıkama uygulamasının en çok tercih edildiği alanlardır. İnsan sağlığının daha çok önem arz ettiği bu yerlerde toplu bir yaşam sağlandığı için daha temiz bir ortama ihtiyaç duyulur. Kişi sayısının fazla olması Halı Yıkama konusuna daha çok gerek duyulduğunu gösterir. En az senede 2 defa profesyonel kişilerle halı temizliği yaptırılmalıdır. Halıflexlerin ömrünü uzatmak açısından evde silmek yerine yıkatmak daha doğru bir seçimdir. Silindiği zamanlar nem alma olasılığı yüksek olduğu için daha çok yıpranmaya maruz kalabilir. Ancak halıflex yıkama makinelerinde yıkanan halıflexlerde hava akışı sağlandığı için nefes almaya devam ederler ve rutubet beslemeyecekleri için kullanım ömürleri uzar. Halıflex yıkamada kullanılan kimyasallar gün geçtikçe etkisini artırmakta, halıflex de bulunan su ve yağ gibi kalıcı leke ve kirlere karşı koruma sağlar. Uygulandığı yüzeyin rengini, esnekliğini değiştirmez. Güneş ışınlarının neden olduğu solmayı ve yüzey aşınmasını durdurur.

Yerinde Halı Yıkama

Yerinde Halı Yıkama

 

Yerinde yıkamada kullanılan halı yıkama makineleri kesinlikle halı ve halıflexlere zarar vermez. Aksine yıkanan halıflexler kir ve tozlardan arındığı için hava akışı daha kolay sağlanır ve halının ömrü uzar. Yıkamada kullanılan şampuanların halılara hiçbir zararı yoktur. Hızla büyüyen Halı Yıkama sektörü sayesinde su, enerji ve insan gücünden tasarruf gibi olumlu sonuçlar alınır. Ancak yıkama işlemi doğru makinelerle yapılmadığı takdirde ürünler deforme olurken, birçok olumsuzlukla karşılaşılacaktır. Halı yıkama sonucunda herhangi bir sorunla karşılaşmamak için Yerinde Halı Yıkama konusunda uzman firmalar ile çalışarak bu duruma engel olabilirsiniz. Yaptığı işte önce insan sağlığını düşünerek hareket eden kaliteli firmalar sayesinde ailemizin ve toplu yaşam alanlarındaki bireylerin sağlığı konusunda emin hizmet alınmış olur.

About the Author

Leave a Reply

*

captcha *