Anasayfa / Ankara Halı Yıkama Firması

Ankara Halı Yıkama Firması

Eğer halılarınızı Ankara Halı Yıkama ile yıkatmıyorsanız  halılarınız hiçbir zaman tam olarak temiz değil. Siz evde halılarınızı kendiniz yıkamaya devam ettiğiniz sürece halılarınız asla temiz ve sağlıklı olmayacağı gibi yepyeni halılarda bile renkler soluk ve bulanık olacaktır. Halılarınızı derinlemesine temizleyen Ankara Halı Yıkama kullandıkları özel halı yıkma makineleri sayesinde halının en alt katmanına kadar ulaşarak halılarınızı dipten temizler.

Ankara Halı Yıkama Firmaları
Ankara Halı Yıkama Firmaları

Ev hanımlarının evde kendi imkânları doğrultusunda kendi gücüyle yıkamaya çalıştıkları halılar sadece üstten temizlenir. Çünkü ev hanımları halıları en fazla bir halı fırçasıyla yıkarlar ki halı fırçası halının diplerine kadar ulaşmaz sadece üst kısmını yıkar ve üstten akan pis ve kirli su alt katmanlara da inerek halıyı yıkanmadan önceki halinden bile daha beter bir şekilde kirletir.
Bu da aslında kaş yapayım derken göz çıkarmak anlamına gelir. Halılar bizim evlerimizde olmayan büyük motorlu, emiş ve temizleme gücü yüzde yüz olan makinelerle ancak tam olarak temizlenir. Ev hanımlarının yıkadıkları halılar günlerce kurumaz ve ıslak kaldığı sürece o kadar sabunlanmış olmasına, saatlerce fırçalanmış olmasına rağmen sabun ya da deterjan kokacağına tam tersi kötü kokar. Bunun nedeni bahsettiğiz pis ve kirli suyun alt katmanlara inerek orada birikip halının o kirli suyla kurumasından kaynaklanır.

Ankara Halı Yıkama Firmaları

Ankara Halı Yıkama

Oysa bir telefonunuzla adresinize gelerek halılarınızı alıp götürüp, en hijyenik halı yıkama makinelerinde en hijyenik halı deterjanlarıyla yıkayarak hem kısa sürede kupkuru hem de mis gibi kokar şekilde size teslim edecek olan Ankara Halı Yıkamaya halılarınızı gönül rahatlığıyla gözü kapalı olarak teslim edebilir, geri gelen halılarınızın evde günlerce sağladıkları mis gibi kokunun ve temizliğin keyfiniz sürersiniz. Ankara Halı Yıkama size bir telefon kadar yakın.

Günümüzde kentsel dönüşümle birlikte insanların kendilerince yaptığı halı yıkama temizlikleri mecburi şekilde ortadan kalkmıştır. Yeni yapılarda mahalle görünümü değil site tarzında toplu konutlar oluşturulmuş ve bina önlerinde genellikle yapılan bu temizlik için uygun bir alan kalmamıştır. Aslında kadınlar için de Halı Yıkama firmalarının düşünüldüğü kadar pahalı olmadığını anlamaları için bir fırsat doğmuş ve aldıkları hizmet karşılığında senelerce boş yere eziyet çektiklerini anlamışlardır. Halılar bir evin önemli ihtiyaçları arasında yer aldığı gibi evin bütününde de eşyayı tamamlayıcı en gözde aksesuardır. Ancak halılar gün içinde sürekli üzerine basılması, meyve veya çeşitli gıda maddelerinin dökülmesiyle zaman içinde kirlenir. Sizler kendi çabalarınızda temizlediğinizi düşünüyor olsanız da halının en iç noktasına ulaşan kirler orada bakteri üremesine neden olmaktadır. İşte Halı Yıkama Firmaları, bu aşamada oldukça önem teşkil etmektedir.

Özellikle çocuk sahibi olan aileler Halı Yıkama konusunda daha özenli davranmaları gereklidir. Bilindiği gibi çocuklar yerlerde oyun oynamaktan hoşlanır ve yeteri düzeyde iyi temizlenmeyen bir halı çocuk için ciddi tehlike içermektedir. Bu nedenle halılarınız işinde uzman bir firma tarafından anti bakteriyel temizlik ürünleriyle temizlenmeli ve bu ürünlerin kanserojen madde içeren kimyasallardan değil bitkisel ürünlerden oluşması gereklidir. Halılarınızı emanet edeceğiniz firmanın bu hususlara dikkat etmesi, sizlerin ve çocuklarınızın hastalık kapmaması adına önemlidir. İyi bir Halı Yıkama firmasında, halılar teslim alındıktan sonra yün, el dokuma gibi içeren yapılarına ayrılır ve yapısına uygun olacak şekilde ful otomatik makinalarda yıkanır. Halının yapısından anlamayan bir yıkama personeli, halınızın solmasına veya yıpranmasına neden olacaktır. Özellikle antika halılarda bu ayrıntı hali sahibi tarafından oldukça önem teşkil etmektedir. Yıkanan halı sizlere daha hızlı ulaşabilmesi adına kurutma makinasına alınır ve iyice kurutulur. Ardından üzerinde en ufak nem oranı kalmaması için hav alanına asılarak 1 gün süre ile bu alanda beklemeye alınır.

Çayyolu Halı Yıkama
Halı Yıkama

İşinde ehil bir Halı Yıkama Firması halılarınızı kirlerden ve tüm bakterilerden arındırmış, tamamen kurutulmuş şekilde tarafınıza teslim edecektir. Hafif nemli şekilde sizlere teslim edilen halılar, evinize serdiğinizde kısa bir süre sonra ıslaklığın etkisiyle kötü bir koku yaymaya başlayacaktır. Bu durum da ev halkını son derece rahatsız eden bir durumdur. Kendini kanıtlamış bir Halı Yıkama firmasından, üstün bir hizmet alabilmek adına araştırmanızı iyi yapmalı ve civar bölgelere göre en çok rağbet gören bir firmayı tercih etmelisiniz. Üstelik sürekli bir firmayla çalıştığınız da daimi müşteri olduğunuzdan dolayı çıkan kampanyalar tarafınıza bildirilir ve daha uyguna halı temizliğinizi yaptırma şansı yakalamış olursunuz. Halılar kadar yoğun kullanılan ve çabuk kirlenen koltuklarınız, yorgan ve battaniyelerinizin de temizliği titizlikle yapılmaktadır. Özellikle yerinde koltuk yıkama hizmeti, sizleri saatlerce koltukları ovma derdinden kurtarır ve tertemiz koltuklara kavuşma imkanı vermektedir.