Anasayfa » Ankara Halı Yıkama » Ankara Halı Yıkama
ankara halı yıkama tavsiye firma
Halı yıkama Ankara ili Çankaya, Dikmen, Çayyolu ve diğer tüm semtlerde hizmetinizdeyiz.

Ankara Halı Yıkama

15 yıldır piyasada son teknoloji makineleri ve tecrübeli ekip çalışanları ile en iyi hizmeti sunan Ankara Halı Yıkama temizlik konusunda nadir firmalar arasında yer alır. Sağlığa uygun yıkama işlemi gerçekleştirilen halıların müşterilere en iyi sonuçlarla teslim edildiği görülmektedir. Ev ve oto yıkama gibi yerlerde yapılan Halı Yıkama işlemleri halınıza zarar verebilir. Servis araçları ile görevli elemanlar tarafından belge karşılığı teslim alınan halılar etiketlenerek fabrikaya getirilir. Yıkama fabrikasına getirilen halılar öncelikle cinsine göre makine halısı, yün ya da kilim olarak ayrılır. Yıkama işlemine geçmeden önce halı içerisindeki tozları ve kalıntıları atmak için toz alma makinesine yerleştirilir ve en az bir saat makinede çırpılır. Tozları alınmış halı ya da kilimler öncelikle yumuşaması için sırt yıkaması yapılır ve sonra ön yüzü yıkanır. Halının cinsine göre fırça makinesi kullanılmalıdır. Halıların fırçalama işlemi bittikten sonra durulama işlemi yapılır, ancak halı iyi durulanmaz ise kuruduktan sonra yüzeye çıkan kirler halının erken kirlenmesine sebep olur. Yıkama ve durulama işlemleri tamamlanan halılar sıkma kazanına yerleştirilir ve sıkma gerçekleştikten sonra halılar poşetlenerek sahiplerine teslim edilir.

Ankara Halı Yıkama Firmaları

El dokuma ve yün halılarda diğerlerinden farklı çift yıkama yöntemi olduğu için teslimat süresi daha uzundur. Genel anlamda 1 gün içerisinde teslim edilen halı yıkamaları sağlıklı olmayabilir. Yıkama süresi makine halılarında maksimum 5 gün, dokuma ve yün halılarda ise bir haftadır. Ankara’da halı yıkama firma sayısı çok olmasına rağmen bu işi fabrika ortamında yapan sayısı azdır. Müşterilerine fabrika ortamında hizmet sağlayan Ankara Halı Yıkama firması hem maliyet hem zaman açısından gerekli tüm olanağı sağlar. Evde halı yıkama işlemleri hem zaman alırken hem de zahmeti açısından zorlu bir iştir. Ayrıca kullanılan temizlik ürünlerinde kaliteyi tam olarak bilmediğimiz zaman hem halılarımıza hem kendimize büyük zararlar verebiliriz.

Ankara Halı Yıkama
Ankara Halı Yıkama

 

Halınızın uzun ömürlü olması açısından düzenli olarak halınıza vakumlama yapılması gerekir. Düzenli yapılan vakumlamalar sayesinde halıdaki ufak kirlerin zaman içinde derine gitmesi ve orada yer edinmesi önlenmiş olur. Halı yıkama konusunda teknolojiyi sürekli takip eden Ankara Halı Yıkama müşterilerine sunacağı hizmette eksiklik olmaması için elinden gelenin iyisini yapmaya özen gösterir. Müşteri sağlığını düşünerek en uygun şekilde kirlerinden arındırılan halılar yıkanırken herhangi zararlı bir kimyasaldan uzak durulmuştur.

Evlerde kullanılan deterjanların sağlığı tehdit edici unsurları bulunurken Halı Yıkama da öncü firmada en iyi kimyasaldan üretilmiş ürünler tercih edilmektedir. Kullanılan ürünler sayesinde halılar uzun bir süre ilk günkü gibi yeni ve parlak gözükecektir. Sağlığınız açısından güvenilir firmalara yılda en az iki kez halıları teslim etmeli, kirlerin oluşturduğu mikrop yuvalarından kurtulma sağlanmalıdır. Özellikle çocuklu ailelerin halı yıkama konusuna gösterdikleri özenin daha hassas olması gerekmektedir.

Ankara halı yıkama hizmetlerinde kullandığı temizlik ürünleri ve sanayi tipi makinalarla farkını ortaya koyan firmamız, uzman ve deneyimli personeli ile ev ve işyerinizde kullandığımız tüm halıları dipten uca tertemiz hale getirmektedir. Firmamızın Ankara halı yıkama hizmetleri her bütçe düşünülerek fiyatlandırılmakta, arzu edilen düzeyde derinlemesine halı temizliği için uğraşmanıza gerek bırakmamaktadır. Pratik bir şekilde kapıdan teslim ederek yine kapıdan tertemiz olmuş hale geri alabileceğiniz halılarınız, ilk günkü görünümüne kavuşarak yaşam alanlarınız ve işyerlerinizin şıklığını sürdürmesini sağlayacaktır. Dip bucak özel temizlik ürünleriyle yıkandığı için daha sağlıklı zemin yüzeylerine sahip olmak için de firmamızın profesyonel halı yıkama hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

Ankara halı yıkama Firmamız farklı halı tiplerine göre değişik yıkama işlemleri uygulamakta, bu sayede her halının türüne en uygun şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Yüksek emiş gücüne sahip olan vakum makineleri ile tüm toz, akar, kir ve deri döküntülerinden arındırılan halılar daha sonra özel deterjan karışımlarının uygulandığı suya alınmaktadır. Suda bekletme aşamasında halı şampuanları dışında farklı ithal ürünler de kullanılabilmekte, bu sayede halının en dibindeki pislikler dahi temizlenebilmektedir. Sonraki aşama olan yıkama ise halıların özel tasarlanan halı yıkama makinaları ile temizlenmesidir. Farklı iplik ve ilmek yapılarına göre sınıflandırılan halılara farklı yıkama işlemleri uygulanmakta, bu sayede halıların zarar görmeden temizlenmesi sağlamaktadır. Mikrop öldürücü temizlik ürünlerinin de kullanımı ilke “hijyenik” temizlik sağlanmış olur.

Ferah bir koku sağlayan yumuşatıcı uygulama aşaması, yıkama sonrasında halı yüzeyinin yumuşacık bir dokunuş kazanmasını sağlamaktadır. Özel halı yumuşatıcılarının uygulanmasından sonra oldukça önemli olan bir diğer aşama çift taraflı durulamaya geçilir. Her iki tarafı da özenle durulanan halılarda deterjan artığı kalmamasına karşım yumuşaklık ve koku sürmekte ve sonrasında da sıkma ile durulama işlemleri yapılmaktadır. 2 bin devirin üzerinde sanayi tipi makineler sıkma ve durulama ile halının tüm suyunu almakta, bu şekilde havalandırma aşamasına geçilmektedir. Özel makineler ile kurutulan ve havalandırılan halılarda nem kalmadığı için küflenme ya da pis koku gibi bir sorun yaşanmaz. Bu şekilde yıkanan halılar poşetlenerek kapınıza kadar getirilmektedir.

Ev veya iş yeri fark etmeden insanın bulunduğu her yerde kullanılan halılar, mekan dahilinde benimsenen dekorasyon stilini her ne olursa olsun görsel algıyı doğrudan etkilemekte ve bu sebeple de dekorasyonun en önemli bileşenlerinden biri olmaktadır. Şık bir mekana sahip olmak isteyen herkesin şık halı modelleri seçmesi gerektiği aşikar olsa da, halıların çok kısa süre içinde kirlendiği ve kirlendikten sonra istenen şekilde temizlenmesinin çok zor olduğu da ortadadır. Kirli halı yüzeyleri mekanda görsel açıdan çok kötü bir etki oluşturmanın ötesinde, insan sağlığı açısından da birçok tehlikenin kapıyı çalmasına neden olur. Sık dokusu sebebiyle bakteri, virüs ve mantar gibi ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verebilecek mikroplar için ideal ortamı oluşturan halıların etkin bir temizlik uygulaması ile hijyenik kullanım vaat edecek şekilde temizlenmesi gerekir. Firmamız bu konuda gerek ev kadınlarına gerekse de ticari işletme sahiplerine profesyonel içerikli halı yıkama çözümleri sunarak, temiz görünümü ile beğeni toplayan ve aynı zamanda da sağlıklı kullanım vaat eden halılara sahip olma imkanı sunmaktadır.

Ankara Halı yıkama işlemlerinin ev ve işyerlerinde bireysel çabalarla sürdürülmesi; etkisiz, zahmetli ve yarardan çok zarara neden olabilir. Firmamızın sunduğu profesyonel halı yıkama çözümlerinin sunduğu hijyenin ev ve işyerlerinde bireysel olarak sağlanması mümkün değildir. Zira firmamız halı temizliğini bu iş için özel olarak üretilmiş en kaliteli halı temizlik ürünleriyle ve sanayi tipi özel tasarım makinelerle gerçekleştirmekte, halıların dip bucak demeden etkin bir biçimde temizlenmesini sağlamaktadır. Kapıya teslim hizmetleri dışında ankara yerinde halı yıkama hizmetleri de sunmakta, büyük ölçekli ticari işletmelerin dahi halı temizlik ihtiyaçlarına memnuniyet oluşturacak şekilde kurumsal çözümlerle karşılamaktayız.

Kısa süre içinde toz, kir, akar ve mikroplardan arındırılan halılarınız, ilk günkü görünümüne kavuşarak mekanlara değer katmaya devam edecektir. Duvardan duvara kaplama halıların kullanıldığı ev ve ticari işletmelere deneyimli temizlik ekipleri ve sanayi tipi makinelerle profesyonel hizmetler sunmakta, halılara zarar vermeden kısa süre içinde kurutma imkanı sunan sanayi tipi özel kurutma makineleri kullanmaktayız. Firmamız Ankara Halı Yıkama konusunda her türlü ihtiyacı karşılayacak memnuniyet garantili ve bütçe dostu çözümler sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir